"Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
       który puste życie napełnia światłem,
             a puste serca wzruszeniem."

Kornel Makuszyński

W piątek 3 marca uczniowie kl. 1a i 1b zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Na początku pierwszoklasiści wysłuchali wiersza Tadeusza Kubiaka "Ja jestem książka". Następnie Pani Bibliotekarka sprawdziła znajomość uczniów na temat bohaterów baśni i bajek, czytając bajkowe zagadki. W kolejnej części spotkania młodzi czytelnicy zaznajomili się z zasadami funkcjonowania biblioteki szkolnej. Po takim wprowadzeniu uczniowie klas pierwszych w skupieniu i z powagą uroczyście przyrzekli, że będą kochać książki i szanować je, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

W trakcie pasowania zostały wręczone pamiątkowe dyplomy oraz zakładki do książek. Każdy uczeń pierwszej klasy otrzymał prezent – wyprawkę czytelniczą zawierającą m.in. książkę „Pierwsze abecadło”. Motywem przewodnim książki „Pierwsze abecadło”, do której ilustracje stworzyła Iwona Chmielewska, są kolejne litery alfabetu, które pomagają dzieciom w nauce ich rozpoznawania, a następnie składania w wyrazy i całe zdania.

Pasowanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, że po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.