Tydzień Języka Ojczystego w klasach 1

W ramach Tygodnia Języka Ojczystego uczniowie klas pierwszych wzięli udział w konkursie „Wesołe wierszyki”. Zadanie polegało na wybraniu i nauczeniu się dowolnego wesołego wiersza Jana Brzechwy lub Juliana Tuwima. Następnie dzieci zaprezentowały się kolegom i koleżankom w czasie konkursu. Wszyscy pięknie i z zaangażowaniem recytowali swoje wierszyki. Było bardzo wesoło.

Była to również możliwość dla dzieci do wzmacniania wiary we własne siły oraz wspaniała zabawa, posiadająca wiele aspektów zarówno dydaktycznych, wychowawczych oraz społecznych.

Każdy artysta został nagrodzony brawami i otrzymał pamiątkowy dyplom.

Wszystkim bardzo gratulujemy!

Usłyszeliśmy następujące wiersze: „Pan Hilary”, „Jajko”, „Skarżypyta”, „Katar”, „Na straganie”, "Entliczek Pentliczek", "Żuk", "Samochwała", "Kwoka", "Katar", "Na wyspach Bergamutach, "Żaba", "Tydzień", "Kotek"