W świecie Ani Shirley – escape room

W środę 1.03.2023 r., podczas lekcji języka polskiego, uczniowie klasy 5b przenieśli się w świat „Ani z Zielonego Wzgórza”. Biorąc udział w zabawie w escape room, rozwiązywali zadania związane z przygodami bohaterów powieści. Pokojem zagadek stała się dla nich szkolna biblioteka, w której musieli odnaleźć koperty i rekwizyty związane z treścią powieści. „Który z rekwizytów mógłby znaleźć się w garderobie Ani?”, „Ile lat miała Ania, gdy trafiła na Zielone Wzgórze?” - na te i inne pytania musieli odpowiedzieć uczestnicy gry. Kluczem umożliwiającym wyjście z escape room'u okazały się... biszkopty pieczone przez Anię Shirley i Dianę Barry. Podczas zajęć uczniowie w niecodzienny sposób przypomnieli sobie podstawowe treści związane z lekturą i przekonali się, że można uczyć się poprzez zabawę.