Drugoklasiści w kaczyckiej pasiece

„Kiedy latem brzęczą pszczoły,

zimą miodem ciekną stoły”.

W piękny majowy dzień, dokładnie 26 maja uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej w Kaczycach wraz z wychowawczyniami odwiedzili pasiekę Koła Pszczelarzy w Kaczycach.  Na dzieci czekali członkowie kaczyckiego koła: prezes – pan Marian Zientek, były już prezes – pan Józef Mielniczyn i pan Jan Winiarczyk.

W wyjątkowo ciekawy sposób, w pięknej scenerii,  pszczelarze przeprowadzili wspaniałą lekcję na temat życia i znaczenia pszczół. Pokazali jak wygląda ul od wewnątrz, opowiedzieli o życiu pszczół, ich roli dla człowieka, przytaczając różne ciekawostki i mało znane informacje. Panowie przybliżyli małym słuchaczom proces powstawania miodu. Uczniowie klas drugich zobaczyli także jak wygląda strój pszczelarza i jakimi narzędziami w swojej pracy pszczelarz się posługuje.

Dzieci zostały ugoszczone przez kaczyckich pszczelarzy – miały możliwość skosztowania na suchym wafelku miodu. Uczniowie od gospodarzy otrzymali także zdrowe soki i pyszne łakocie.

Wycieczka do pasieki była dla dzieci bardzo ciekawym doświadczeniem. Wszyscy w doskonałych humorach wrócili do szkoły.

Za podzielenie się swoją bardzo szeroką wiedzą i doświadczeniem, a także za tak serdeczne przyjęcie – bardzo , bardzo dziękujemy