Szkoła Podstawowa w Kaczycach

ul. Harcerska 13

E-mail: sp_kaczyce@zebrzydowice.pl

Poniedziałek, 29 kwietnia 2024

Sposoby dostępu do informacji publicznej

Wniosek o udostępnienie informacji publicznej

Wymagane dokumenty

Informacja publiczna, która nie została udostępniona w Biuletynie Informacji Publicznej jest udostępniana na wniosek. Udostępnianie informacji publicznej na wniosek następuje w sposób i w formie zgodnej z wnioskiem, chyba że środki techniczne, którymi dysponuje szkoła, nie umożliwiają udostępnienia informacji w sposób i w formie określonej we wniosku.

Wniosek o udostępnienie informacji publicznej powinien posiadać następujące elementy:

• adresat (podmiot obowiązany do udzielenia informacji)
  • oznaczenie wnioskodawcy (imię i nazwisko lub nazwę wnoszącego oraz adres miejsca zamieszkania lub siedziby),
  • treść żądania (klarowny opis przedmiotu żądania),
  • sposób i forma udostępnienia informacji publicznej,
  • sposób i forma przekazania odpowiedzi na wniosek,
  • podpis wnioskodawcy.

Wniosek anonimowy nie będzie podlegał rozpatrzeniu.

Wniosek nie wymaga uzasadnienia - chyba, że chodzi o udostępnienie informacji przetworzonej - wówczas należy wskazać we wniosku zakres, w jakim uzyskanie informacji przetworzonej jest szczególnie istotne dla interesu publicznego.

Wniosek może być wniesiony w dowolnej formie, w tym na zamieszczonym formularzu o udostępnienie informacji publicznej.

Miejsce złożenia dokumentów

Wniosek o udostępnienie informacji publicznej można złożyć :

• w formie pisemnej - pocztą przesyłając na adres:

Szkoła Podstawowa w Kaczycach

ul. Harcerska 13

43-417 Kaczyce

(* - wniosek można składać drogą telefoniczną pod warunkiem podania przez wnioskodawcę przynajmniej imienia i nazwiska, przedmiotu zapytania, wnioskowany sposób udostępnienia informacji. Z tej formy wniosku sporządzona jest notatka służbowa).

Załącznik - wzór wniosku

Podstawa prawna

art. 8 ust. 4 Ustawy z dnia 6 wrzesnia 2001 r. o dostepie do informacji publicznej

Wytworzono:2024-02-05 12:30przez: Maria Kownacka