Szkoła Podstawowa w Kaczycach

E-mail: sp_kaczyce@zebrzydowice.pl

, 28 kwietnia 2024

Przedmiot działalności i kompetencje

Szkoła realizuje cele i zadania w zakresie nauczania, kształcenia umiejętności i wychowania oraz podejmuje działania opiekuńcze i profilaktyczne odpowiednio do istniejących potrzeb.

Cele i zadania szkoły wynikają z przepisów prawa oświatowego, w tym przede wszystkim z:

- ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty;

- ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe;

- podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych.

Rodzajem działalności Szkoły Podstawowej w Kaczycach jest edukacja na poziomie podstawowym czyli:

1. Kształcenie i wychowanie dzieci i młodzieży oraz przygotowanie ich do nauki w szkołach ponadpodstawowych i życia we współczesnym świecie.

2. Zapewnienie niezbędnych warunków do rozwoju intelektualnego, emocjonalnego duchowego i fizycznego.

3. Rozwijanie u uczniów poczucia odpowiedzialności, miłości do Ojczyzny oraz poszanowania dla polskiego dziedzictwa kulturowego.

4. Kształcenie i wychowanie w duchu tolerancji, humanizmu i patriotyzmu, przekazywanie wiedzy o społeczeństwie, o problemach społecznych, ekonomicznych kraju, świata, o kulturze i środowisku naturalnym.

Brak załączników

Wytworzono:2024-02-05 12:43przez: Maria Kownacka