• Odwiedziło nas: 411986

Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Bieg po zdrowie - zakończenie realizacji programu

u.

Zakończyliśmy realizację programu edukacji antynikotynowej „Bieg po zdrowie”, który został przygotowany przez Główny Inspektorat Sanitarny we współpracy ze ekspertami z dziedziny psychologii. Odbiorcami programu byli uczniowie klas czwartych. Głównym celem było zwiększenie wiedzy na temat szkodliwości palenia tytoniu oraz zapobieganie lub opóźnianie inicjacji tytoniowej wśród dzieci. W ramach lekcji wychowawczych zrealizowano cykl zajęć poświęconych tej tematyce. W trakcie realizacji programu wykorzystano obserwację bezpośredniego otoczenia przez uczniów. Podstawą zajęć było stymulowanie aktywności i kreatywności. Na zakończenie uczniowie z klas czwartych przygotowali plakaty o treści profilaktycznej, które zostały umieszczone na korytarzu szkolnym. Mamy nadzieję, że przesłanie tych prac dotrze do wszystkich uczniów naszej szkoły. Uczniom klas czwartych i wychowawcom dziękujemy za włączenie się w realizację programu.