Poznaj Polskę

O programie:

Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

Tradycyjnie w czerwcu uczniowie Szkoły Podstawowej w Kaczycach wzięli udział w wycieczkach klasowych. W br. roku szkolnym postaraliśmy się o dofinansowanie na realizację tego zadania w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i nauki pod nazwą "Poznaję Polskę". Dzięki temu 80%kosztów każdej wycieczki pokryte zostało ze środków ministerstwa. Łącznie w wycieczkach uczestniczyło 214 uczniów, a dofinansowanie wyniosło 24.594,30 zł. Wycieczki bardzo się udały i myślę, że wszyscy byli zadowoleni. Poniżej zamieszczamy sprawozdanie z ich realizacji .

Janusz Sikora