• Odwiedziło nas: 402096

Szkolny Doradca Zawodowy – Gabriela Węglorz

Miejsce spotkania: czytelnia biblioteki szkolnej

telefon 32 469 42 2 wew. 106

Serdecznie zapraszam na spotkania indywidualne

uczniów klas 7 i 8 z doradcą zawodowym stacjonarnie,

a podczas pracy online na Ms Teams oraz pocztę elektroniczną.

W naszej szkole działa Wewnątrzszkolny System Doradztwa Zawodowego (WSDZ), który obejmuje działania podejmowane przez szkołę w celu prawidłowego przygotowania uczniów do wyboru zawodu, poziomu i kierunku kształcenia. Decyzje związane z karierą zawodową podejmowane są na różnych etapach edukacji.

Zadania szkolnego doradcy zawodowego:

• - systematyczne diagnozowanie zapotrzebowania uczniów na informacje i pomoc w planowaniu kształcenia i kariery zawodowej,

• - gromadzenie, aktualizacja i udostępnianie informacji edukacyjnych i zawodowych,

• - udzielanie indywidualnych porad edukacyjnych i zawodowych uczniom i ich rodzicom,

• - koordynowanie działalności informacyjno – doradczej szkoły,

• - kierowanie, w sprawach trudnych, do specjalistów: doradców zawodowych w poradniach psychologiczno-pedagogicznych i urzędach pracy itp.

• - prowadzenie grupowych zajęć aktywizujących, przygotowujących uczniów do świadomego planowania kariery i podjęcia roli zawodowej.

Podstawa prawna

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 lutego 2019 r. w sprawie doradztwa zawodowego