Tydzień bibliotek 8-15 maja w naszej szkole

8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Dzień ten rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Po raz dziewiętnasty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje w dniach 8-15 maja 2022 r. Tydzień Bibliotek - ogólnopolski program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania w poprawie jakości życia i edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką. Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek 2022 odbywa się pod hasłem: „Świat w jednym miejscu”. Biblioteka szkolna zaprezentowała w formie gazetki Patronów Roku 2022. Na lekcji bibliotecznej pani bibliotekarka przybliżyła sylwetki Marii Konopnickiej, Marii Grzegorzewskiej, Józefa Wybickiego, Wandy Rutkiewicz oraz Ignacego Łukasiewicza. W ramach Tygodnia bibliotek asystenci klubu bibliotecznego przygotowali dla uczniów kl. 1-3 grę planszową pt. Minecraftowe rozgrywki. Uczniowie chętnie wypożyczali nowe książki, które pomogły im w tworzeniu oraz budowaniu gry Minecraft. W te dni nasza biblioteka zawsze gościła wielu czytelników.