Zdrowie na talerzu

Uczniowie klasy 2b wiedzą, że warzywa i owoce są nie tylko smaczne, ale i  bardzo zdrowe. Zawierają mnóstwo witamin, które chronią nas przed chorobami. Postanowili na zajęciach  samodzielnie przygotować zdrową surówkę. Najpierw obrali ze skórki przyniesione z domu produkty - marchewki i jabłka, a potem  starli je na tarce. Na koniec pozostało tylko przyprawić surówkę              do smaku cukrem i sokiem z cytryny. Surówki wyszły pyszne i szybko... zniknęły z talerzy. Zajęcia kulinarne dały dzieciom wiele satysfakcji i radości. Skłoniły do wykonania klasowej "książki kucharskiej", w której umieszczone zostały własnoręcznie zapisane przepisy.

Na zajęciach wykorzystano stolnice i deski zakupione w ramach programu "Laboratoria przyszłości".

#LaboratoriaPrzyszlosci,

@LaboratoriaPrzyszlosci