Dzień Poezji w bibliotece szkolnej

Tylko co to takiego poezja? Niejedna chwiejna odpowiedź na to pytanie już padła.

A ja nie wiem i nie wiem i trzymam się tego jak zbawiennej poręczy.

Wisława Szymborska

Biblioteka szkolna aktywnie włączyła się w obchody Światowego Dnia Poezji, przygotowując konkurs plastyczno – czytelniczy oraz gazetkę tematyczną wyeksponowaną w czytelni. Pod koniec marca uczniowie klasy 2a, 2b oraz 1b uczestniczyli w lekcji bibliotecznej poświęconej wiosennej poezji. Wolontariusze z kl. 8c przygotowali i pięknie wyrecytowali wiersze J. Brzechwy, J. Tuwima, H. Łochockiej, Cz. Janczarskiego oraz D. Gellner. Było wiosennie, poetycko, wzruszająco i zabawnie. Pani bibliotekarka opowiedziała o nadejściu wiosny w innych krajach, m.in. Szwajcarii, Japonii, Hiszpanii, Bułgarii oraz Indiach. Na podsumowanie lekcji zostały wykonane piękne plakaty, które tworzą element dekoracji klasy.