Pasowanie na Czytelnika

W piątek 8 grudnia uczniowie kl. 1a i 1b zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Na początku pierwszoklasiści wysłuchali wiersza Tadeusza Kubiaka „Ja jestem książka”. Następnie Pani Bibliotekarka sprawdziła poziom znajomości bohaterów baśni i bajek wśród uczniów, czytając bajkowe zagadki. W kolejnej części spotkania młodzi czytelnicy zaznajomili się z zasadami funkcjonowania biblioteki szkolnej. Po takim wprowadzeniu uczniowie klas pierwszych w skupieniu i z powagą uroczyście przyrzekli, że będą kochać książki i szanować je, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

W trakcie pasowania zostały wręczone pamiątkowe dyplomy oraz zakładki do książek w 3D. Każdy uczeń pierwszej klasy otrzymał prezent – wyprawkę czytelniczą, zawierającą książkę pt. „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek z ilustracjami Emilii Dziubak – jednej z najlepszych polskich ilustratorek. Bohaterką książki jest Gabrysia, która podczas wizyty w antykwariacie swojego dziadka odkrywa wiele niecodziennych przedmiotów, przechowujących pamięć o minionych czasach.

Tegorocznej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” realizowanej przez Instytut Książki i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego towarzyszy hasło: „Zależy Ci na rozwoju swojego dziecka? Podaruj mu miłość do książek”.

Pasowanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, że po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Źródło:

#MałaKsiążkaWielkiCzłowiek