Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodzimy Dzień Języka Ojczystego. W tym roku w naszej szkole przebiegał on pod hasłem "Mądre słowa naszego Patrona". Zadaniem uczniów z klas 4-8 było podjęcie wyzwania, jakim niewątpliwie jest sztuka pięknego i estetycznego pisania, czyli kaligrafia. Uczniowie starali się w taki właśnie sposób zapisać cenne myśli naszego przyszłego Patrona- Janusza Korczaka. Z przygotowanej bazy cytatów wybrali te, które najbardziej ich urzekły i przystąpili do pracy. Należało zadbać o kształt liter, ich wielkość, dobrze rozmieścić cytat na kartce papieru i nie popełnić żadnych błędów. Zadanie to wymagało czasu, staranności, uwagi i cierpliwości. Wielu uczniów poradziło sobie z tym doskonale! Wykonane prace ozdobiły drzwi sal lekcyjnych i innych pomieszczeń w szkole. Gratulujemy i dziękujemy za wspólne obchody naszego języka ojczystego.