Dzień Liczby Pi

Liczba Pi jest na tyle wyjątkowa, że ma ... swoje święto! 14 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Data jest nieprzypadkowa, ponieważ według amerykańskiego zapisu daty 14 marca to 3,14 , czyli zaokrąglenie liczby Pi do dwóch miejsc po przecinku. Wielbiciele liczby Pi, zwłaszcza dotyczy to amerykańskich naukowców, w dniu święta zajadają się specjalnymi okrągłymi ciastami, które wewnątrz udekorowane są literą π, a na obwodzie podane mają jej rozwinięcie dziesiętne.

Również w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Liczby Pi. Był to iście matematyczny dzień. Od samego rana korytarze udekorowane były plakatami i planszami wykonanymi przez uczniów naszej szkoły zawierającymi informacje i ciekawostki dotyczące tej magicznej i wyjątkowej liczby. Każdy uczeń w tym dniu nosił przywieszkę z symbolem liczby π. Podczas lekcji matematyki nauczyciele przeprowadzili praktyczne zajęcia nt. tej cudownej liczby.