Wiersze laureatów Powiatowego Konkursu Poetyckiego im. Jana Kubisza

Prezentowana antologia to zbiór wierszy uczniów naszej szkoły nagrodzonych w Powiatowym Konkursie Poetyckim im. Jana Kubisza. Odbyło się XV edycji konkursu, którego patron- Jan Kubisz -był nauczycielem, pisarzem i działaczem Śląska Cieszyńskiego. To autor wiersza „Płyniesz, Olzo...”, który stał się hymnem naszego regionu oraz pieśni „Ojcowski dom”. Kolejnym edycjom konkursu przyświecały różne motta, hasła, ale zawsze dotyczyły one naszych korzeni, małej ojczyzny, miejsc i osób z nią związanych. W prezentowanych wierszach odnajdziemy wersy o kaczyckim kościele, okolicznych łąkach, kwiatach, krajobrazie, babciach i dziadkach, ludziach zasłużonych dla Ziemi Cieszyńskiej.

2024 Wiersze laureatów Powiatowego Konkursu Poetyckiego im. Jana Kubisza autorstwa Gabriela Węglorz