Sprawozdanie z zebrania Rady Rodziców z dnia 26.09.2023 r.

W dniu 26.09.2023 r. w bibliotece Szkoły Podstawowej w Kaczycach odbyło się pierwsze w roku szkolnym 2023/2024, zebranie Rady Rodziców. W zebraniu uczestniczył Dyrektor szkoły Janusz Sikora oraz przedstawiciele trójek klasowych ( 13 osób).

Ramowy plan zebrania:

1. Powitanie
  2. Przedstawienie sprawozdania finansowego z działalności Rady Rodziców w roku 2022/2023 przez Katarzynę Czaja – Skarbnik Rady Rodziców 2022/2023. Poniesione wydatki w zakończonym roku szkolnym, obejmowały sfinansowanie zakupionych drobnych słodkich upominków podczas pasowania pierwszoklasistów, Mikołajków oraz „Dnia żelka”, sfinansowanie zakupionych nagród rzeczowych dla laureatów konkursów oraz rozgrywek sportowych, organizacja baliku oraz dyskoteki karnawałowej dla dzieci (sfinansowanie dj oraz nagłośnienia, drobnych nagród rzeczowych podczas konkursów, poczęstunku dla każdego dziecka), sfinansowanie zakupionych nagród książkowych dla uczniów kończących rok szkolny z wyróżnieniem.
  3. Przeprowadzenie wyborów do prezydium Rady Rodziców na rok 2023/2024

W wyniku jawnego jednomyślnego głosowania wybrane zostały:

• Przewodnicząca Beata Urbańczyk
  • Wiceprzewodnicząca Edyta Nogły-Kropacz
  • Skarbnik Katarzyna Czaja
  • Sekretarz Sara Filińska-Więzik
  1. Dyskusja dotycząca wysokości składki na poczet Funduszu Rady Rodziców w roku szkolnym 2023/2024. Z uwagi na wzrost cen, przy jednoczesnym planowaniu aktywnego roku w życiu szkoły składka ustalona została na poziomie 70 zł. Składka jest dobrowolna, pobierana, tylko od jednego uczącego się członka rodzeństwa.
  2. Przedstawienie, wraz z krótkim omówieniem szkolnego programu profilaktyczno-wychowawczego na rok szkolny 2023/2024. Zatwierdzenie programu przez Radę Rodziców.
  3. Omówienie dni wolnych od zajęć edukacyjnych przypadających na:

22.12, 02.05, 14-16.05, 18.06, 24.05 (Jubileusz 150-lecia szkoły)

1. Przedstawienie przez Dyrektora programu pracy na rok szkolny
  2. Szczegółowe omówienie zaplanowanych  na bieżący rok szkolny obchodów Jubileuszu 150-leci Szkoły podstawowej:
  • Powołanie komitetu organizacyjnego obchodów
  • Nawiązanie współpracy z organizacjami i stowarzyszeniami regionu
  • Wyłonienie imienia patrona Naszej szkoły
  • Powołanie zespołu projektu sztandaru
  • Opracowanie ceremoniału szkolnego
  • Konkurs na logo szkoły podstawowej w Kaczycach i logo jubileuszu stanowiących bazę do projektu koszulek, bluz oraz innych gadżetów jubileuszowych
  • Odwiedzenie grobów zmarłej kadry nauczycielskiej oraz pomocniczej szkoły
  • Uruchomienie Facebooka szkolnego