Imieniny: Hugona, Piotra

Zapraszamy na JUBILEUSZOWY Szkolny Turniej Szachowy z okazji 150 - lecia Szkoły Podstawowej w Kaczycach

UWAGA  MŁODZI SZACHIŚCI !

Serdecznie zapraszamy  Was  do udziału w JUBILEUSZOWYM  Szkolnym Turnieju Szachowym z okazji 150 - lecia Szkoły Podstawowej w Kaczycach.  Zapisy  w świetlicy  szkolnej potrwają od wtorku 23 stycznia do środy  14 lutego  2024r.  Rozgrywki turniejowe rozpoczniemy po feriach zimowych.

A oto więcej informacji o turnieju:

Rozgrywki odbędą się w TRZECH RUNDACH w dwóch kategoriach wiekowych:

I RUNDA

losowanie zawodników z grup wiekowych:

klasy 1 Szkoły Podstawowej,

klasy 2 -4 Szkoły Podstawowej

( zawodnicy będą losowani z tych samych klas np. zawodnik z klasy 2 rozgrywa partię z zawodnikiem z klasy 2 , zawodnik z klasy 3 rozgrywa z zawodnikiem z klasy 3 itd.)

klasy 5 – 8 Szkoła Podstawowa ( zawodnicy będą losowani z tych samych klas np. zawodnik z klasy 5 rozgrywa partię z zawodnikiem z klasy 5, zawodnik z klasy 6 rozgrywa z zawodnikiem z klasy 6 itd.);

Punktacja: -wygrana 2pkt, - remis (PAT) 1pkt, (PAT –sytuacja w szachach, w której jeden z graczy nie może wykonać żadnego posunięcia zgodnego z przepisami, ale jego król nie jest szachowany, tzn. nie jest atakowany przez żadną bierkę przeciwnika. Zgodnie z zasadami gry pat natychmiast kończy partię remisem. - przegrana 0 pkt.

W rundzie I i II zawodnicy rozgrywają dwie partie. Wygrywa ten zawodnik, który zdobędzie większą ilość punktów. Pokonany zawodnik odpada z turnieju. W przypadku partii remisowej rozgrywana jest kolejna partia lub partie do momentu wyłonienie zwycięzcy pojedynku. Czas po 10 min. na zawodnika szachowego ( obowiązuje gra z zegarem czasowym).

II Runda

• rozstrzygnięcie turnieju w klasie 1 Szkoły Podstawowej, mozliwość dalszej gry dla najlepszych zawodników ( rozgrywki systemem „każdy z każdym”) - rozdanie dyplomów i nagród dla zdobywców 3 pierwszych miejsc;

• rozgrywki zawodników z grupy klas 2 – 4 ( losowanie zawodników w kat. klas 2- 4);

• rozgrywki zawodników z grupy klas 5 - 8 ( losowanie zawodników w kat. klas 5-8); Punktacja:

• wygrana 2pkt,

• remis (PAT) 1pkt,

• przegrana 0 pkt

• Pokonany zawodnik odpada z turnieju. W przypadku partii remisowej rozgrywana jest kolejna partia lub partie do momentu wyłonienie zwycięzcy pojedynku. Czas po 20 min. na zawodnika szachowego ( obowiązuje gra z zegarem czasowym).

III Runda

FINAŁrozgrywki systemem

każdy z każdym” w dwóch kategoriach wiekowych : kl.2-4 S.P.

kl. 5 -8 S.P.

Punktacja:

-wygrana 2pkt,

remis (PAT) 1 pkt,

przegrana 0 pkt.

Zawodnik z największą ilością punktów wygrywa Turniej i zdobywa Puchar .

Czas : po 20 min, na zawodnika szachowego (obowiązuje gra z zegarem czasowym).

MŁODZI   SZACHIŚCI   ZAPRASZAMY   WAS !