JAK TO DAWNIEJ BYWAŁO...

Jak to dawniej bywało? - to cykl zajęć i spotkań, w których w ubiegłym tygodniu mogły uczestniczyć dzieci ze świetlicy szkolnej. W poniedziałek grupa świetlicowa odwiedziła szkolną salę regionalną, gdzie można podziwiać wspaniałe zbiory historyczne – przedmioty życia codziennego, często już nieznane młodszemu pokoleniu. W środę dzieci uczestniczyły w spotkaniu z Utopcem – postacią z legend Śląska Cieszyńskiego. Na początku uczniowie przywitali się z gościem, następnie wysłuchali legendy odczytanej przez panią bibliotekarkę o tym, „Jak utopiec groł w karty”. Dziewczynki z kl. 1-3 zaprezentowały swoje talenty, tańcząc „Cieszynioka” wspólnie z Utopcem, Iga Więzik wyrecytowała wiersz pt. „Roz to miły wnuczek”, a Maja Jarzyna zaśpiewała przyśpiewki regionalne. Pani Aleksandra przygotowała prezentację z zabytkami oraz miejscami kojarzącymi się ze Śląskiem Cieszyńskim, obszarami gdzie można spotkać lokalnego Utopca. Po prezentacji dzieci przystąpiły do quizu na temat znajomości zabytków naszego regionu. Kończąc spotkania z Utopcem, p. Aleksandra ogłosiła konkurs na najpiękniejszy rysunek Utopca. Dziękujemy p. Jadzi ze Stowarzyszenia Aktywny Senior na Granicy oraz p. Irenie Kuli za pomoc w organizacji tak ciekawych zajęć.

W konkursie plastycznym oddano 73 prace. Wszystkim chętnym uczniom dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie.

Wyniki konkursy plastycznego

I miejsce Alina Owczarzy kl. 4a

II miejsce Amelia Waszkuć kl. 2b

III miejsce Wiktoria Noworyta 1a

IV miejsce Julia Hanus kl. 3b

V miejsce Aleksander Foltyn 3b

21 prac zostało wyróżnionych.

Wystawę prac można podziwiać na łączniku budynku szkoły podstawowej i gimnazjum.