MAMY ZWYCIĘZCÓW JUBILEUSZOWEGO Szkolnego Turnieju Szachowego!

Jubileuszowy Szkolny Turniej Szachowy przechodzi już do historii. Puchary, medale i dyplomy trafiły do zwycięzców.

W piękny wiosenny dzień 21marca 2024r. spotkaliśmy się aby poznać i uhonorować najlepszych szachistów  w naszej szkole. W tym roku nasz turniej szachowy zyskał dodatkowo miano JUBILEUSZOWEGO a to z okazji święta naszej szkoły tzn. 150-lecia istnienia Szkoły Podstawowej w Kaczycach. Do turnieju przystąpiło 88 zawodników reprezentujących prawie każdą klasę w szkole. Rozgrywki odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych kl.1- 4, oraz klasy 5 - 8. Po dwóch rundach zaciętych pojedynków, oczywiście z poszanowaniem zasady Fair Play do finału w kategorii uczniów z kl. 1-4 przeszło 14 zawodników, natomiast w kategorii uczniów z kl. 5-8 awansowało 5 zawodników. Finał turnieju był dla szachistów okazją do wykazania się świadomą grą strategiczną jak również radzenia sobie z presją czasu i niewątpliwie stresem. Przypomnieć należy tu iż finał jest rozgrywany systemem „ każdy z każdym”.

Zanim przejdziemy do zaprezentowania nazwisk zwycięzców turnieju to bardzo chciałabym podziękować naszemu sponsorowi FIRMIE  MOKATE za udzielone wsparcie dzięki któremu każdy uczestnik turnieju otrzymał paczkę z firmowymi wyrobami. Podziękowania również za zaangażowanie w organizację turnieju dla rodziców.

Serdecznie dziękuję w imieniu całej naszej szkolnej społeczności za okazane wsparcie .

Pora na poznanie zwycięzców JUBILEUSZOWEGO SZKOLNEGO TURNIEJU SZACHOWEGO:

KAT. KL 1-4

I  MIEJSCE   i tytuł Młodszego Mistrza Szachowego naszej szkoły otrzymuje  Mikolaj Latocha z kl 2b.

2 miejsce – Zakhar Potiekhin 1b

3 miejsce - Michał Wojaczek 1b

4 miejsce – Jan Malinowski 2b

5 miejsce - Michał Orszulik z kl.4a