Wycieczka do Jodłówki Tuchowskiej

W dniach 11.04.-14.04 odbyła się wycieczka klas ósmych oraz siódmej do Jodłówki Tuchowskiej położonej w województwie małopolskim niedaleko Tarnowa. Miejscem noclegowym był Dom Wczasów Dziecięcych. Program pobytu obfitował w wiele atrakcji. Uczniowie uczestniczyli w dwóch wyjazdowych wycieczkach. Pierwsza z nich odbyła się do Muzeum Lizaka w Jaśle, gdzie można było dowiedzieć się, jak wygląda produkcja słodkości na patyku i zrobić własnego lizaka. Po dawce słodyczy na uczniów czekały warsztaty robienia pizzy. Było już bardziej "na ostro", ale równie smacznie. Kolejna wycieczka odbyła się do Skansenu Archeologicznego "Karpacka Troja" w Trzcinicy, jednego z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Polsce, w którym nasi uczniowie mogli zobaczyć zrekonstruowaną osadę sprzed tysiąca lat oraz wioskę słowiańską. Uzupełnieniem pobytu były warsztaty z łucznictwa oraz ozdabiania płóciennych ekotorb słowiańskim ornamentem. Nasi uczniowie odbyli również pieszą wycieczkę na wzniesienie Brzanka.

Poza tym uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych na miejscu w ośrodku. Wśród propozycji znalazły się warsztaty fotograficzne, strzeleckie, dyskoteka, ognisko oraz zabawy sportowe. Wszystkim uczestnikom dopisywał dobry humor i mamy nadzieję, że ósmoklasiści zrelaksowali się przed czekającymi ich za niedługo ważnymi egzaminami.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.