Gdzie uzyskać pomoc psychologiczną?

W związku z przedłużającą się nauką zdalną, może pojawić się potrzeba skorzystania, przez dziecko lub rodzica, z pomocy psychologa.

Niestety szkoła nie dysponuje psychologiem szkolnym. W przypadku konieczności skorzystania z porady psychologicznej zachęcam do kontaktu z pedagogiem szkolnym (tel. 32 469 36 20), który posiada informacje na temat działających prywatnych gabinetów psychologicznych.

Osoby będące pod opieką Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zebrzydowicach, mogą korzystać z bezpłatnej pomocy gminnego psychologa (tel. 883 216 702).

Bezpłatną pomoc psychologiczno – pedagogiczną można uzyskać w Zespole Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych w Cieszynie. Zespół tworzą poradnie z Cieszyna i Skoczowa, w związku z tym można kontaktować się ze specjalistami w dowolnej poradni.

ZESPÓŁ PORADNI PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNYCH :

PORADNIA PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNA W CIESZYNIE

ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 13a

43-400 Cieszyn

e-mail: sekretariat@zppp.cieszyn.pl

PORADNIA PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNA W SKOCZOWIE

ul. Górecka 65a

43-430 Skoczów

telefon: 33 853 25 54, 783 966 592

e-mail: skoczow@zppp.cieszyn.pl

Z inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki, w przygotowaniu jest strona poradni on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście” , która powstała w odpowiedzi na zagrożenia wynikające ze stanu pandemii i potrzebę zwiększenia dostępności pomocy psychologicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Więcej informacji na temat Poradni Psychologicznej online

Dzieci, młodzież, nauczyciele i rodzice mogą uzyskać wsparcie, dzwoniąc na bezpłatna, całodobową infolinię 800 080 222. Pod tym numerem dyżurują specjaliści, którzy udzielają pomocy psychologiczno- pedagogicznej.