Biblioterapia

Książki na konkretne problemy

W tej zakładce zachęcam uczniów jak i rodziców do zapoznania się z propozycjami książkowymi, które poruszają konkretne problemy, takie jak np. depresja, bezpieczeństwo w sieci, uzależnienie od komputera, plotka, presja rówieśników, dojrzewanie, emocje.

Depresja

Włosy mamy - Gro Dahle, wydaw. EneDueRabe. - Grańsk 2010, wiek 6+

Książka o smutku - Michael Rosen. - wydaw. Egemont. - Warszawa 2005, wiek 7+

Jasne dni, ciemne dni - Katarzyna Ryrych. - wydaw. Literatura. - Łódź 2018, wiek 12+