Jedyne, czego pragnie Zuzia, to pierwszy krok

W dniu 1 czerwca 2022r. zorganizowano w Szkole Podstawowej w Kaczycach bieg charytatywny „Na pierwszy krok Zuzi”. Zuzia od 3 roku życia porusza się na wózku. Uwielbia tańczyć, latem jeździć na handbiku, zimą na monoski. Niestety brak ruchu i czucia w nogach powoduje, że są one słabe, robią się przykurcze i deformacje całej sylwetki. Jedyną szansą, by powstrzymać skutki niepełnosprawności, jest specjalistyczny sprzęt do chodzenia aparat RGO z nieruchomymi stawami. Sprzęt tworzy się indywidualnie, stąd ogromna jego cena- około 50 000zł. Wspólnie postanowiliśmy o niego zawalczyć! Impreza odbyła się w Dniu Dziecka na boisku szkolnym. Uczniowie wraz z nauczycielami biegli, maszerowali, szli z kijami. Bieg był poprzedzony wpłatą wpisowego na listę klasową. Zaznaczamy, że jeśli ktoś nie dokonał wpłaty, również uczestniczył w akcji. Sprawa była dobrowolna, minimalne wpisowe to 10 złotych. Zebrana kwota przerosła nasze oczekiwania. Mimo ciężkich czasów nasza inicjatywa została pozytywnie przyjęta i przyniosła satysfakcję, a zebrano niebagatelną kwotę 9000 zł, którą wpłaciliśmy na konto fundacji siepomaga.pl, której podopieczną jest nasza uczennica kl. 7a Zuzanna Rak. Rada Rodziców ufundowała dla każdego dziecka słodki poczęstunek, a uczniowie kl. 7a przygotowali reklamowe plakaty. Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom, dzieciom, nauczycielom i pracownikom za zrozumienie problemu i wielkie serce. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Dyrektor J. Sikora
                                                                                                                                                                          Wychowawca kl. 7a A. Koch