Razem z biblioteką przywitaj wiosnę wierszem i rysunkiem - konkurs biblioteczny

Razem z biblioteką świętuj Światowy Dzień Poezji - święto obchodzone corocznie 21 marca, ustanowione przez UNESCO jesienią 1999 roku. Celem tego przedsięwzięcia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała konkurs czytelniczo – plastyczny pt. Razem z biblioteką przywitaj wiosnę wierszem i rysunkiem. Chętni czytelnicy mogą przyjść do biblioteki i “poczęstować się” wybranym wierszem J. Tuwima, J. Brzechwy, M. Konopnickiej, H. Łochockiej, Cz. Janczarskiego oraz D. Gellner.

Regulamin konkursu czytelniczo - plastycznego

1. Cele konkursu:

- pobudzanie i rozwój inwencji twórczej uczestników;

- wdrażanie i rozwijanie samodzielnej pracy twórczej;

- inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie plastyki;

- popularyzacja czytania jako formy spędzania wolnego czasu.

2. Uczestnicy

W konkursie mogą brać udział uczniowie klas 1- 8 Szkoły Podstawowej  w Kaczycach.

3. Warunki uczestnictwa

Przyjdź do biblioteki i wybierz wiersz. Wybrany wiersz zobrazuj w dowolnej technice plastycznej.

Każdy uczestnik może zgłosić 1 pracę w formacie A4.

4. Nagrody

Obowiązują trzy kategorie wiekowe: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz 7-8. Najwyżej ocenione prace zostaną nagrodzone.

5. Podsumowanie.

Prace plastyczne oraz wyniki konkursu zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły.

6. Termin

Prace należy dostarczyć do dnia 21 kwietnia – osobiście do biblioteki szkolnej.

7. Ogłoszenie wyników - 25.04.2023 r.

8. Prawa autorskie.

Uczestnik z chwilą złożenia pracy zgadza się na publiczne udostępnienie prac w bibliotece oraz na stronie szkoły.

Serdecznie zapraszamy!!!