II Ogólnopolska Akcja Siania Nasionek Czytelnictwa

Z okazji Światowego Dnia Książki oraz Praw Autorskich i Dnia Ziemi biblioteka szkolna, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Kaczycach włączyli się w II Ogólnopolską Akcję Siania Nasionek Czytelnictwa. Hasło pobudzające do działania brzmiało: „Gdy zasiejesz nasionko czytelnictwa, co z niego wyrośnie? Mądrość? Fantazja? Ciekawość świata? Emocje? Wyobraźnia? No właśnie… uruchom swoją wyobraźnię i zasadź magiczne nasionko. Nazwij to, co z niego wyrośnie. Podpisz”. Podczas zajęć uczniowie wykonali eko doniczki ozdobione literami, fragmentami tekstu lub materiałami z recyklingu. Przyniesione nasionka, i czasami nawet opisane, zostały zasadzone do eko doniczek, z których wyrosną magiczne nasionka czytelnictwa. Kreatywni uczniowie podpisali swoje nasionka, z których wyrośnie „roślinka miłości i głodu, szczęśliwe wspomnienia, nasionko miłości, wiedzy i nadziei, ziarenko szczęścia, drzewko szczęścia”, ale też „ortografia, interpunkcja, miłość oraz mądrość”. Do czerwca będą zamieszczane zdjęcia z magicznymi nasionkami czytelnictwa i tym, co z nich wyrosło. Zapraszam do galerii zdjęć.

#nasionkaczytelnictwa

#wypożyczalniaskrzydeł

#PBWLublin

Organizatorzy II Akcji Siania Nasionek Czytelnictwa:

Wypożyczalnia Skrzydeł Biblioteka ZSP w Pliszczynie oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Lublinie.