Uroczyste zakończenie klas ósmych

" Wszystko było po coś(...) Reszta jest historią"- to motto tegorocznego programu artystycznego zaprezentowanego przez klasy ósme 21.06.2023r. w naszej hali sportowej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się sołtys Kaczyc- pan Marcin Stryczek, przewodnicząca Rady Rodziców- pani Beata Urbańczyk, Dyrekcja naszej szkoły- pan Janusz Sikora oraz pani Maria Kownacka, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice. W montażu słowno- muzycznym przygotowanym przez naszych ósmoklasistów nie zabrakło szkolnego humoru, wspólnie zaśpiewanych piosenek, recytacji wierszy oraz tańca. Na początku programu mogliśmy usłyszeć dźwięki poloneza i podziwiać piękną choreografię towarzyszącą tańcowi, na zakończenie rytmy zmieniły się w wykonaną przez uczniów "belgijkę". W programie nie zabrakło także podziękowań dla dyrekcji szkoły, nauczycieli, wychowawców i pracowników, a przede wszystkim dla rodziców. Na tle słów piosenki "Tylko wy rodzice" uczniowie wręczyli im symboliczne róże. Zakończenie klas ósmych to także okazja do wyróżnienia tych, którzy swoją postawą uczniowską i osiągnięciami stanowili wzór do naśladowania. W tym roku szkolnym nagrodę Wójta Gminy Zebrzydowice otrzymała Julia Stelmach, nagrodę Przewodniczącego Rady Gminy- Hanna Jucha, a nagrodę Dyrektora szkoły- Marta Gołdyn. Pan dyrektor wręczył także nagrody książkowe uczniom, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem.

Zadaniem naszych absolwentów przez te osiem lat było zrobić wszystko, aby skończyć szkołę z dobrymi, satysfakcjonującymi ich wynikami, bo "Wszystko było po coś", ale dzisiaj przechodzą już oni do historii naszej szkoły.