Czterolistne koniczynki - wydruk 3D

Na przełomie maja i czerwca uczniowie klasy 7a podjęli pracę w programie Tinkercad, który służy do projektowania modeli 3d. Program zwiera gotowe trójwymiarowe kształty, które uczeń może przekształcać np. zmieniać rozmiar, łączyć ze sobą. Po zdobyciu niezbędnych umiejętności zaprojektowali breloczek w kształcie koniczynki. Kolejnym etapem pracy uczniów było przygotowanie modelu do wydruku i druk 3d. Podczas wydruku uczniowie mieli możliwość zapoznania się z obsługą drukarki 3D. Cyfrowe projekty stworzone podczas zajęć, dzięki technologii druku trójwymiarowego znalazły rzeczywiste odzwierciedlenie w postaci breloczków. Wydrukowane modele posłużyły jako prezenty pożegnalne dla absolwentów szkoły.