Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

NAUCZANIE INDYWIDUALNE – procedury Zespołu Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych w Cieszynie.

W przypadku długotrwałej choroby lub wypadku dziecka można ubiegać się o nauczanie indywidualne.

Orzeczenie o nauczaniu indywidualnym jest wydawane na okres nie krótszy niż 30 dni i nie dłuższy niż do końca roku szkolnego (na każdy nowy rok szkolny potrzebne jest nowe orzeczenie).

Nauczanie odbywa się w domu i jest prowadzone przez nauczycieli, którym ten obowiązek przydzieli dyrektor.

1. W celu zgłoszenia dziecka do poradni, rodzic/prawny opiekun składa Zgłoszenie dziecka do Zespołu Poradni Psychologiczno - Pedagogicznych w sekretariacie poradni, w Cieszynie lub Skoczowie, osobiście lub pocztą elektroniczną (druk dostępny w sekretariacie lub do pobrania na stronie poradni)*

sekretariat@zppp.cieszyn.pl

skoczow@zppp.cieszyn.pl

2. Poradnia zawiadamia rodzica/prawnego opiekuna o ustalonym terminie wizyty.

3. W wyznaczonym terminie rodzic/opiekun prawny zgłasza się do poradni z całą dokumentacją dziecka – dokumentacja medyczna, zaświadczenie od lekarza* oraz opinia szkoły* oraz składa wniosek o wydanie orzeczenia o nauczaniu indywidualnym*.

4. Po otrzymaniu orzeczenia rodzic/opiekun prawny składa je w sekretariacie szkoły. 5. Na podstawie orzeczenia, dyrektor w porozumieniu z organem prowadzącym, przydziela godziny nauczania indywidualnego.

*do pobrania