• Odwiedziło nas: 420935

Czytamy z sercem

II Ogólnopolska Akcja Czytelnicza

Ogólnopolska Akcja Czytelnicza Czytamy z Sercem to projekt czytelniczy, która łączy w sobie obchody dwóch świąt odbywających się 29 września – Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca.

Celem głównym jest promocja literatury i czytelnictwa, poszerzanie wiedzy na temat serca – budowy oraz funkcjonowania tego organu. Jednym z założeń akcji jest rozwijanie w uczestnikach wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych, propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego.

W ramach tegorocznej edycji nasza biblioteka szkolna przeprowadziła różnorodne działania promujące czytelnictwo i poszerzające wiedzę o sercu, m.in. zajęcia czytelnicze, czytelniczo-plastyczne, głośne odczytywanie fragmentów książek o sercu, odgrywanie i prezentowanie scenek tematycznych. W klasach 1-3 pani bibliotekarka wcieliła się w rolę misia, a uczennica kl. 3a w rolę kotka, przedstawiając scenkę zatytułowaną Serce misia, natomiast z klasy 8a uczniowie zaprezentowali scenkę pt. Serce nadziei. Na zajęciach czytelniczych uczniowie kl. 2b i 4a wysłuchali Bajki o sercu i wykonali plakat z kolorowymi serduszkami. W czytelni biblioteki szkolnej trwa wystawa książek związanych z tegoroczną akcją czytelniczą Czytamy z sercem. Dziękujemy Pani Małgorzacie Ficoń – koordynatorce akcji za udostępnienie materiałów. Zapraszam do galerii zdjęć.