• Odwiedziło nas: 420939

Międzynarodowy Miesiąć Bibliotek Szkolnych

Jak co roku w październiku w naszej szkole, obchodzony będzie Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. To dobra okazja do pokazania dorobku i potencjału biblioteki, jej pozycji w oczach uczniów i rodziców, a także zorganizowania różnego rodzaju aktywności i promocji czytelnictwa.

W tym roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL) jako hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych wybrało „Reading for Global Peace and Harmony”, które w Polsce skrócono do „Czytanie dla pokoju”.

Zapraszam do udziału w następujących akcjach oraz konkursach:

1. Konkurs plastyczny Ilustracja do ulubionej książki

2.Konkurs biblioteczny

3. Akcja Czytanie na przerwie pod hasłem Czytanie dla pokoju

4. Akcja Podaruj książkę lub grę planszową bibliotece

dla kl. I - VIII

Celem akcji jest wzbogacenie księgozbioru o ciekawe pozycje książkowe oraz gry planszowe.

Jeżeli przeczytałeś lektury lub  książki, które warto polecić innym - przekaż je do biblioteki. Przekazane książki będą

służyć innym czytelnikom. Najlepiej, gdyby to były książki wydane po 2000 roku.

Proszę o książki atrakcyjne i w dobrym stanie.

5. Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej (termin październik/listopad 2022 r.)