SZACH MAT – czyli Akademia Szachowa w świetlicy szkolnej.

Wszystkie dzieci w szkolnej świetlicy wiedzą, że szachy to świetna zabawa, zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych! Dlatego w naszej szkole poznajemy zasady tej królewskiej gry i świetnie się bawimy. Każdego roku w szkole organizujemy Szkolny Turniej Szachowy w którym wyłaniamy Mistrza Szachowego naszej szkoły. W ostatnich dwóch latach turniej został zawieszony z powodu pandemii. Teraz wracamy i pilnie przygotowujemy się do rozgrywek. Od września pierwszoklasiści rozpoczeli naukę gry w szachy - zjęcia w świetlicy odbywają się w każdy wtorek na lekcji 6. Młodzi szachiści radzą sobie coraz lepiej i widać, że szachy bardzo im przypadły do gustu.

Wkrótce rozpoczynamy pierwsze rozgrywki szachowe na punkty i z pewnością pochwalimy się efektami.

Zachęcam do wejścia w zakładkę : Świetlica szkolna – zdalna świetlica , tam można obejrzeć prezentacje związane z nauką gry w szachy.