• Odwiedziło nas: 420925

Wielka Liga Czytelników 2022/2023

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów Szkoły Podstawowej w Kaczycach do udziału w kolejnej edycji Wielkiej Ligi Czytelników.

Co trzeba zrobić, aby przystąpić do konkursu.

Etap pierwszy: szkolno – biblioteczny

Termin: 10.11. 2022 r. - 16.12.2022 r.

1. Uczniowie pobierają w bibliotece szkolnej formularz zgłoszeniowy i zanoszą do domu do wypełnienia przez Rodzica.

Po wprowadzeniu przez nauczyciela bibliotekarza danych do systemu, rodzic ma możliwość sprawdzenia zdobywanych przez ucznia sprawności czytelniczych.

2. Uczniowie zdobywają 5 sprawności czytelniczych, rozwiązując w domu (z pomocą rodzica) testy z pytaniami do treści książki wybranej

z konkursowej listy lektur (pliki do pobrania).

3. Uczniowie, którzy zdobyli komplet sprawności (czyli rozwiązali 5 testów na co najmniej 80 pkt każdy),

przystępują do testu kwalifikacyjnego pisanego w bibliotece szkolnej - 9.01.2023 r..

4. Nagrodą za udział w I etapie będzie pozytywna ocena z j. polskiego oraz dyplom i skromny upominek.

Etap drugi: Test kwalifikacyjny

Termin : 09.01.2022r.

Test kwalifikacyjny dotyczy znajomości treści książki wskazanej przez koordynatora palcówki i jest organizowany na terenie szkoły.

Maksymalnie 3 najlepszych uczniów w każdej kategorii ( kl. 1-3, 4-6, 7-8) awansuje do kolejnego etapu.

(Etap powiatowy – 28.02.2023 r. - test drużynowy online).

Przygoda w krainie książek !!!