Dzień kota w bibliotece

17 lutego obchodzimy w Polsce Światowy Dzień Kota. Obchody tego dnia mają na celu podkreślenie znaczenia kotów w naszym życiu, uwrażliwienie ludzi na los tych zwierząt i rozbudzenie potrzeby niesienia pomocy, szczególnie w okresie zimowym, słabym, chorym, bezbronnym, bezdomnym kotom. To doskonała okazja, aby poznać niesamowite historie kocich bohaterów, niezwykłych przyjaźni zwierząt i ludzi. Z okazji Dnia Kota w czytelni została zorganizowana wystawa książek, których bohaterami uczyniono koty. Pani bibliotekarka zaprosiła uczniów kl. 1-3 do wspólnego odkrywania kocich sekretów. Dzieci bardzo chętnie rozmawiają o swoich puszystych pupilach, o ich przyzwyczajeniach i o tym, jak wspaniale potrafią się z nami bawić. Efektem końcowym było wykonanie pracy plastycznej.

Zapraszam do galerii.