• Odwiedziło nas: 419668

Imieniny: Brunony, Sławomira

Spotkanie klas ósmych z przedstawicielami Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Cieszynie

W dniu 11 maja w szkolnej auli ósmoklasiści spotkali się z przedstawicielkami Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Cieszynie. Uczniowie uzyskali informacje na temat działalności Cechu, skupiającego rzemieślników i przedsiębiorców cieszyńskich różnych specjalności. Cech Rzemiosła zapewnia uczniom klas wielozawodowych i zawodowych praktyczną naukę zawodu. Przedstawicielki Cechu wyjaśniły uczniom na czym polega dualne kształcenie zawodowe oraz jakie są zasady odbywania praktyk, udzieliły informacji na temat podpisywania umów z uczniami, finansowania i czasu pracy. Cenna dla uczniów okazała się informacja, że po ukończeniu szkoły zawodowej i uzyskaniu kwalifikacji do wykonywania zawodu, mogą oni otrzymać dyplom czeladnika. W obliczu reformy oświaty i zwiększenia nacisku władz na kształcenie zawodowe, spotkanie okazało się bardzo przydatne.