Wycieczka klas czwartych do Ogrodzieńca

7 czerwca uczniowie klas czwartych wybrali się na wycieczkę do Ogrodzieńca. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie ruin XIV-wiecznego zamku znajdującego się na Górze Janowskiej. Przewodnik przybliżył dzieciom historię zamku w Ogrodzieńcu oraz jego okolic od czasów starożytnych po współczesne. Uczniowie wzięli także udział w lekcji żywej historii, podczas której zapoznali się z wyposażeniem i uzbrojeniem średniowiecznego rycerza. Dużo radości sprawiła im także zabawa średniowieczna i mini turniej rycerski. Po wspólnej zabawie, w doskonałych nastrojach, wszyscy udali się do grodu na Górze Birów w Podzamczu. Zbudowany z kamienia i drewna zrekonstruowany gród królewski wprawił dzieci w zachwyt, a wystawa muzealna przybliżyła im warunki życia w dawnych czasach.

W drodze do Ogrodzieńca, uczniowie zwiedzili również zespół parkowo-zamkowy w Pszczynie. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem majestatycznego pałacu i zabytkowego parku krajobrazowego.

Poza zwiedzaniem był też czas na zakup pamiątek i wspólne rozmowy. Wszystkim towarzyszył doskonały humor przez cały dzień.

Wycieczka została zorganizowana w ramach programu "Poznaj Polskę".