Wycieczka klas drugich do Ogrodzieńca

W poniedziałek 5 czerwca 2023 roku uczniowie klas drugich  wyruszyli na wycieczkę do Jury Krakowsko - Częstochowskiej. Głównym celem było zwiedzanie ruin zamku w Ogrodzieńcu. Po przejściu przez zamkową bramę dzieci znalazły się w średniowiecznym świecie - dowiedziały się jak wyglądało życie w zamku, miały okazję wcielić się w walecznych rycerzy i damy dworu, a nawet wziąć udział w mini turnieju rycerskim. Z zainteresowaniem  i lekkim niedowierzaniem słuchały legend, które bardzo ciekawie opowiadał pan przewodnik. Kolejną atrakcją był położony na malowniczym wzgórzu  Gród Birów. Znajduje się tam rekonstrukcja  średniowiecznej osady i dzieci mogły sobie wyobrazić jak wyglądało tam życie wieki temu. Wejście na wzgórze nie było łatwe i wymagało sporo wysiłku, ale  widoki na okolicę i pięknie prezentujący się stamtąd zamek Ogrodzieniec wynagrodziły zmęczenie. Nie zabrakło także czasu na lody i zakup pamiątek. W drodze powrotnej uczniowie zwiedzili zabytkowe osiedle górnicze w dzielnicy Katowic - Nikiszowcu. Ciekawe budynki zbudowane z czerwonej cegły oraz pamiątkowe zdjęcia na pewno długo zostaną w ich pamięci. Wycieczka była udana - piękna pogoda i uśmiech na twarzy towarzyszyły wszystkim przez cały dzień.

Wycieczka została zorganizowana w ramach programu "Poznaj Polskę".