Wycieczka klas pierwszych do Ustronia.

6 czerwca klasy pierwsze udały się na wycieczkę do Ustronia. Najpierw uczniowie zwiedzali Leśny Park Niespodzianek  w Ustroniu. Dzieciom bardzo podobały się wszystkie atrakcje, najbardziej pokaz lotów ptaków drapieżnych i aleja bajkowa. Był też czas na zabawę i zakup pamiątek. Następnie dzieci przejechały do Muzeum Ustrońskiego. Tam dzieci zapoznały się z krótką historią ustrońskiego uzdrowiska. Dowiedziały się, jak przebiegały słynne ustrońskie kąpiele żużlowe, które popularyzowały Ustroń już na początku XIX w.  oraz o 100 lat młodsze kąpiele borowinowe, z których korzystano w Zakładzie Kąpielowym zwanym „Moorbadem”. Obejrzeli też wystawę poświęconą ustrońskiemu hutnictwu, odlewnictwu i kuźnictwu. Na koniec uczniowie udali się do Centrum Edukacji Ekologicznej w Wiśle gdzie wzięli udział w warsztatach na temat życia sów "Sowy - nocni łowcy".

Wycieczka była udana - piękna pogoda i uśmiech na twarzy towarzyszyły wszystkim przez cały dzień.

Wycieczka została zorganizowana w ramach programu "Poznaj Polskę".